Zegarki Zeppelin. Jakość i wzornictwo inspirowane najlepszymi kartami historii lotnictwa

Choć w historii lotnictwa nie brakowało przełomowych momentów i zapierających dech w piersiach osiągnięć, to o niewielu z nich dziś się wspomina. Marka Zeppelin poprzez swoje zegarki nie tylko przypomina najważniejsze momenty we współczesnej historii techniki, ale także je w pewien sposób ożywia. Wystarczy tylko spojrzeć na tarcze czasomierzy Zeppelin , by przenieść się do przełomu XIX/XX wieku.

Inspirowane historią zegarki Zeppelin

Wszystko zaczęło się 2 lipca 1900 o godzinie 20:03, kiedy nad Jeziorem Bodeńskim w powietrze wzniósł się LZ 1 – pierwszy sterowiec stworzony przez duet Ferdinanda von Zeppelina i inżyniera Ludwiga Dürra. Podróż sterowcem wyznaczyła nowy etap w historii, a obloty kolejnych samolotów wywoływały powszechną sensację. Sterowcowe szaleństwo zakończyło się jednak 6 maja 1937, kiedy w Lakehurst w amerykańskim stanie New Jersey doszło do katastrofy LZ 129 Hindenburg. Dzieła zniszczenia dopełnili hitlerowcy, którzy 3 lata później zajęli hangary firmy. Blisko 6 dekad po tych wydarzeniach Zeppelin ponownie wzbił się w powietrze.

Pamięć o osiągnięciach sterowca i napisanych przez niego pięknych kartach historii lotnictwa pozostaje wciąż żywa. W sposób szczególny zostaje ona uwidoczniona w zegarkach Zeppelin, należących do sławnej firmy POINTtec. Koncern reklamuje się hasłem „europejska alternatywa” i w swojej działalności nawiązuje do najlepszych tradycji europejskiego zegarmistrzostwa. By swoim klientom zaoferować jak najwyższą jakość, współpracuje z wieloma cenionymi przedsiębiorstwami – między innymi turyngeńskim dostawcą mechanizmów Gardé, bezpośrednio wywodzącym się ze słynnej XVIII-wiecznej manufaktury Diehl.

Elegancja i lotnictwo, czyli zegarki Zeppelin

Miłośnikom lotnictwa wystarczy szybki rzut oka na tarczę zegarków Zeppelin, by zauważyć, czym inspirowali się projektanci tych czasomierzy. Powietrzne nawiązania widoczne są w każdym szczególe modeli. Stylizowane wskazówki i indeksy w postaci cyfr arabskich, nawiązują do tych stosowanych w lotnictwie na przełomie XIX/XX wieku. Reszta obudowy również przywodzi na myśl elegancki styl tamtej epoki. Misterne wzornictwo w połączeniu ze stonowanymi kolorami bieli, czerni i brązów robi naprawdę wielkie wrażenie! W ofercie marki Zeppelin znajdują się zarówno klasyczne, proste zegarki, jak i bogato zdobione modele. Niezwykle oryginalnym wyglądem cechują się czasomierze typu skeleton. Modele te wzięły swoją swoją nazwę od widocznego przez przezroczyste szkiełko tarczy mechanizmu zegarka. Przyozdobiony szlachetnymi kamieniami werk robi wielkie wrażenie, a możliwość obserwacji jego rytmicznej pracy naprawdę uzależnia!

Zegarki Zeppelin – prestiż w rozsądnej cenie

Wyjątkowość zegarków Zeppelin nie kończy się wyłącznie na ich wyglądzie. Wykonana ze stali szlachetnej obudowa wraz z przykrywającym tarczę szkłem (szafirowe lub mineralne) sprawdzi się we wszystkich codziennych sytuacjach. Marka dba o to, by oferowane przez nią produkty prezentowały najwyższą jakość wykonania. Czasomierze dostępne są w wersjach z tradycyjnym mechanizmem o automatycznym lub manualnym naciągu (dostarczonym przez renomowanych producentów ETA i Miyota). Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań przygotowano modele wyposażone w mechanizm kwarcowy. Bez względu na wybór możemy być pewni, że każdy z nich świetnie spełni swoją funkcję.

Wysoka jakość zegarków Zeppelin zadowoli wszystkich wymagających klientów szukających niezawodnego i świetnie prezentującego się czasomierza. Modele z tej marki dostępne w sklepie https://www.zegarek.net/zegarki/zeppelin/index.html za niecałe 700 złotych. Jak na świetnie wykonany i ciekawy wizualnie zegarek – na pewno nie jest to wygórowana cena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *