Obrączki z hematytu

Kamienie szlachetne są bez wątpienia bardzo popularne. Sporo osób nosi biżuterię tylko z kamieniami naturalnymi. Najczęściej do wyrabiania biżuterii używane są bursztyn, diament i hematyt. Ten ostatni jest kamieniem, o którym dzisiaj napiszę parę słów.

Coraz więcej młodych osób nosi obrączki z hematytu. Czy to po prostu nowa moda czy może coś więcej? Zdecydowanie kamienie naturalne są mało modne. Chodzi tutaj bardziej o właściwości tego kamienia. Ponoć ma zbawienny wpływ na naszą krew, a ponadto oczy, serce, wątrobę, płuca, śledzionę i mózg!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co tak naprawdę robi z naszym ciałem? Głównym zadaniem hematytu jest pobudzanie obszarów ciała, w których mamy za mało energii. Chroni on także przez promieniowaniem cieków i żył wodnych oraz rowów i uskoków tektonicznych. Tak, tak ponoć to ma na nas wpływ.

Co robić, aby skorzystać z dobrodziejstwa tego kamienia? Przede wszystkim trzeba go mieć i nosić. Na przykład w formie obrączek z hematytu. Jednak można znaleźć też pierścionki z hematytowym oczkiem czy bransoletki z wyszlifowanego w różne kształty kamienia. Nie musimy od razu wierzyć w jego właściwości, ale prawdą jest, że to po prostu ładny kamień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *