Nowość MTG-B2000 i pierwsze warianty kolorystyczne

Niezwykłe połączenie metalu oraz elementów wykonanych z żywicy – to domena serii G-SHOCK MTG. Skrót oznacza Metal Twisted G-Shock, a firma Casio postanowiła wykorzystać elementy wykonywane z tworzywa nie tylko do ochrony modułu. Nowością, która szybko stała się trendem, stało się stosowanie elementów z tworzywa również jako elementu bransolety. Co to zmienia? Przede wszystkim zmniejszenie uczucia zimna, którego doświadczamy przy pierwszym kontakcie naszej skóry ze stalą. Koncept kolorystyczny zegarka upiększają elementy bransolety znajdujące się wewnątrz, co dodaje jej uroku i dopełnia walorów estetycznych.

Nowe rozmiary, zwiększona wygoda noszenia – oto Metal Twisted G-SHOCK

Do niedawna domeną japońskiego producenta zegarków, o których mówimy, były extra large watches. Zwiększenie wymiarów koperty było dla wielu klientów pożądane i swego czasu stanowiło trend. Jednymi z największych zegarków z tej serii były modele GWG-1000, MTG-G1000 czy GPW-1000. Od niedawna trend ten ulega zmianie, na co szybko zareagował japoński producent, decydując się na wypuszczenie nowych zegarków ze zmniejszoną kopertę. Jest to z pewnością ukłon dla tych klientów, którzy wolą mniejszą wielkość i uczucie lekkości na ręce. Dzięki temu zabiegowi możemy bez przesady powiedzieć, że zegarek taki jak MTG-B1000 jest niezwykle komfortowy, co pozwala na dotarcie japońskiego producenta do szerszego grona klientów na całym świecie. G-SHOCK MTG-B2000 to zegarek, który został zaprezentowany 24 września ubiegłego roku w Tokio, wpisując się w trend modeli z nieco bardziej minimalistyczną kopertą.

Kolorystyka, świetny design – MTG-B2000

Firma Casio zapowiedziała trzy warianty kolorystyczne opisywanego modelu. Zastosowanie podwójnej kolorystyki koperty oraz odejście od konwencji okręgu to to, czym wyróżnia się MTG-B2000. Koło wpisane w ośmiokąt dynamizuje kopertę i sprawia, że zegarek wydaje się nieco bardziej agresywny od swoich poprzedników. Producent zaprezentował dwie wersje – jedną na pasku z wysokiej jakości materiału oraz drugą – na bransolecie. Nie da się ukryć, z pewnością pierwsze modele trafią do gustu klientów nie tylko pod względem kolorystyki, ale i najwyższej klasy komponentów użytych do ich produkcji.

Dwie wersje na bransolecie w modelach MTG-B2000D i MTG-B2000BD

Jeśli porównamy pierwszy z modeli – G-SHOCK MTG-B200D z najwyższą serią od japońskiego producenta, a mowa tutaj o MRG, to możemy dostrzec pewne podobieństwa. Wynikają one w szczególności z zastosowania podobnej kolorystyki w wyżej wymienionym modelu oraz w modelu MRG-B1000D-1ADR. Oddzielenie górnej i dolnej koperty również jest bardzo podobne. Zarówno tarcze, jak i subtarcze, a także górna część koperty wybarwiona jest w kolorze ciemnego grafitu, który w zależności od refleksów światła, wpada w czerń. Podobnie w jest przypadku wewnętrznych elementów na bransolecie. Jest to nawiązanie do poprzednich modeli z serii MTG. Jeśli chodzi o dolną część koperty oraz bransoletę, to dominuje tutaj srebrno-stalowy kolor. 

MTG-B2000BD w szczególności spodoba się osobom, które lubią eleganckie, stonowane kolory, ponieważ dominuje w nim czerń. Cała bransoleta jest w tym wybarwieniu, a niektóre elementy wykonane są z fioletu, który nadaje czerni na bransolecie większej głębi. Model MTG-B2000 został wyposażony w pasek, a MTG-B2000D łączy w sobie dwa kolory: czarny – dolna część koperty, pasek oraz tarcza i kolor niebieski, którym wykończone są detale na tarczy oraz górna część koperty. Ciekawym rozwiązaniem, nadającym elegancji zegarkowi, jest zastosowanie koloru niebieskiego na elementach paska. Można powiedzieć, że Casio po raz pierwszy w tak odważny sposób prezentuje światu kolejną odsłonę serii MTG.

Nie tylko wygląd – technologia zastosowana w nowych G-SHOCK MTH

Oprócz wyżej wymienionych elementów estetycznych, dzięki którym zegarki Casio zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji, MTG-B2000 nie stawia wyłącznie na wygląd. Postawienie na zaawansowaną konstrukcję ze strukturą Dual Core Guard sprawiło, że moduł obudowany został elementami wykonanymi z żywicy oraz włókien węglowych. Dla znawców to oczywiste, ale przypomnijmy: za poprawne działanie zegarka w przypadku narażenia go na wibracje, siłę odśrodkową czy upadek odpowiada odporność Triple-G. Z kolei zwiększenie ilości żywicy połączonej ze stalową bransoletą poskutkowało tym, że – jak informuje producent – zegarki z nowej serii nosi się jeszcze wygodniej, a to za sprawą zredukowania o około 15% ich wagi. Nie bez znaczenia jest również fakt, że seria Metal Twisted G-SHOCK jako pierwsza w historii posiada trzy silniczki z podwójną cewką, dzięki którym obsługa wskazówek stała się jeszcze szybsza.

G-SHOCK MTG-B2000 wyposażony został w antyrefleksyjne, szafirowe szkło. Ten fakt oraz zastosowanie podświetlenia Led Super Illuminator pozwala na zapewnienie maksymalnej czytelności również w bardzo trudnych warunkach. Podobnie jak poprzednie modele, MTG-B2000 wyposażony został w system dual-sync, dzięki któremu możemy skalibrować czas na dwa sposoby.  W zależności od upodobania możemy zrobić to przed Bluetooth albo drogą radiową (Multiband 6, Wave Ceptor). Oczywiście w tej serii możemy również ładować akumulator za pomocą dowolnego źródła światła, co przekłada się na możliwość bardzo długiego użytkowania zegarka bez przykrej konieczności wymieniania w nim baterii. Zegarek posiada również system czasu światowego World Time, który zapewnia nam dostęp do 27 stref czasowych, a także 24 godzinny stoper, alarm dzienny oraz timer. Funkcja automatycznej korekty sprawia, że dokładność wskazań jest perfekcyjna, a dzięki funkcji Hand shift możemy bezproblemowo, o każdej porze dnia, odczytać wskazania na subtarczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *