Czy warto samodzielnie robić biżuterię?

Niekwestionowanym dodatkiem do każdego stroju powinna być biżuteria, nawet jeżeli mamy modną sukienkę i pełen makijaż to stylizacja bez biżuterii wydaje się niekompletna.

czerwony-mini

Wiele kobiet czerpie inspiracje z panujących trendów i samodzielnie robi kolczyki czy bransoletki. Powinno się jednak zadać sobie pytanie czy taka biżuteria jest praktyczna, czy będzie to opłacalne? Przede wszystkim jeżeli chcesz się zająć robieniem takich dodatków to musisz posiadać pewne zdolności manualne. Ja muszę przyznać, że moje początki były naprawdę i po kilku próbach wydawało mi się że nic z tego nie wyjdzie. O ile zmontowanie gotowych elementów na kolczyki nie sprawiało mi większego problemu o tyle zrobienie od podstaw bransoletki wymagało sporo siły i determinacji.

images

Zdecydowanym plusem takiej biżuterii jest jej unikalność, jeżeli sama będzie wymyślała poszczególne kompozycje to możesz mieć pewność, że drugiego takiego samego kompletu nie znajdziesz. A inspiracji może być naprawdę bardzo dużo, możesz wykorzystywać różne materiały i kamienie. Do plusów trzeba zaliczyć także cenę, nawet jeśli policzysz wszystkie koszty to na pewno sporo zaoszczędzisz. Materiały kupowane w hurtowniach w większych ilościach są naprawdę bardzo tanie. Na zdjęciu widzimy naszyjnik zrobiony jedną z trudniejszych technik – sutasz. Żeby nauczyć się robić takie przedmioty trzeba na to poświęcić wiele godziny. A czy mamy tyle czasu?

broszka-srebrna-rajski-ptak-srebro-925-verona-srz6263_0_b
Jeżeli chodzi o minusy takiej biżuterii to często nie jest ona tak praktyczna jak na przykład wyroby ze srebra lub złota kupowane u jubilera. Jeżeli będziesz wykorzystywać materiały słabej jakości to takie samodzielnie wykonane kolczyki czy broszka szybko zardzewieją. Przede wszystkim pamiętaj o jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *