Biżuteria dla alergików

Prawie każda osoba lubi nosić biżuterię. Jednak nie każda może. Niestety całkiem sporo osób jest uczulonych na metal, srebro, a nawet złoto. Co wtedy? Jest jednak kilka materiałów, które nie uczulają, i z których wykonywana jest różnoraka biżuteria. Można znaleźć antyalergiczne kolczyki, pierścionki, łańcuszki a nawet zegarki. Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim materiały uznawane za antyalergiczne to:

  • tytan
  • stal chirurgiczna 316 L
  • ceramika
  • drewno
  • plastik

Czasami można być uczulonym na srebro, ale tolerować białe złoto. Warto sprawdzić czy taki zamiennik nam nie pasuje bardziej niż tytan czy inny materiał antyalergiczny. Zdarza się jednak, że uczuleni jesteśmy na wszystkie metale szlachetne bez wyjątku, a nawet stal nas uczula. Nie oznacza to, że definitywnie powinniśmy zrezygnować z noszenia biżuterii. Można znaleźć dzisiaj ładne przedmioty wykonane z ceramiki czy drewna, które zaspokoją naszą chęć posiadania ładnej biżuterii i nie będą uczulać. Można znaleźć drewniane korale, pierścionki czy zegarki… Z ceramiki również mamy spory wybór. Gorzej będzie z kolczykami, ponieważ sztyft, który przekładamy przez ucho może nas uczulić nawet, gdy reszta kolczyka skomponowana jest z drewna.

image_8

Jednak biżuterią, która przykrywa nasze ciało najbardziej zwykle jest zegarek. Tutaj na szczęście  też mamy spory wybór. Ale warto zawsze sprawdzić z jakiego materiału wykonany jest dekiel, który styka się z naszą skórą. Zegarki ceramiczne czy drewniane, a nawet plastikowe mogą mieć dekielek wykonany ze stali antyalergicznej. Nie powinna ona uczulać, ale bardziej wrażliwe osoby mogą po pewnym czasie odczuwać dyskomfort. Dlatego trzeba sprawdzić z czego wykonano dekiel. Można znaleźć zegarki w całości wykonane z tytanu  – w ofercie marek: Pierre Ricaud, Certina, Bisset, Adriatica, które dostępne są na stronie zegarek.net! Coraz więcej marek używa dzisiaj materiałów antyalergicznych, dlatego nie ma już problemu z zakupem jakiejkolwiek biżuterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *