Komu najbardziej pasuje srebro?

Srebrna biżuteria przez wielu jest uważana za dużo bardziej elegancką, niż biżuteria złota. Srebro ma wiele zalet. Jest dużo tańsze, niż złoto, ale nie tylko to jest plusem srebrnego kruszcu. Największą zaletą srebra jest chyba to, że projektanci biżuterii łączą go zarówno ze szlachetnymi kamieniami, jak i innymi metalami, a nawet z drewnem. Powstają unikalne dzieła sztuki biżuteryjnej. Różnorodność i bogactwo form srebrnej biżuterii urzeka i oszałamia. Fani srebra mają w czym wybierać.

14826zdjecietytuowe1

Podobno srebro ma właściwości prozdrowotne. Według Hipokratesa, ojca współczesnej medycyny, srebro ma właściwości lecznicze. Przekonani o tym byli Fenicjanie, którzy przechowywali wodę i wino w naczyniach wykonanych właśnie z tego kruszcu. Do dziś horrendalne ceny na aukcjach osiągają srebrne garnitury do kawy i zastawy stołowe. Związki srebra wykorzystywane były podczas I wojny światowej do zapobiegania różnym infekcjom. Zważywszy na właściwości bakteriobójcze tego metalu, warto więc chyba nosić kolczyki o srebrnych biglach.

Z czym nosić srebro, żeby wyglądać elegancko?

Srebrna-biżuteria

Srebro rozjaśni każdy rodzaj ubrania. Klasyczne i dystyngowane, pasuje prawie do wszystkiego, bez ryzyka modowej wpadki. Ale nie nosi się razem złotej i srebrnej biżuterii.

Do jakich włosów jest odpowiednie srebro? Srebrna biżuteria pasuje zwłaszcza blondynkom, jasnym szatynkom lub kobietom rudych włosach z bladą cerą i niebieskimi albo zielonymi oczami.

Czerń i srebro ? to połączenie zawsze będzie na topie. Kombinacja chłodnych odcieni i srebrnej biżuterii też jest modna. Połączenie szarości lub bieli ze srebrem jest również efektowne, a w dodatku modne w tym sezonie.

1-IMG_0040

Srebro nosi się ze srebrnymi dodatkami: srebrne widoczne kolczyki, srebrne szpilki, torebka i srebrzysto-błękitny makijaż.

Srebro wygląda wyrafinowanie w wieczorowych stylizacjach, z kamieniami szlachetnymi, jak granaty lub perły. Wiszące kolczyki, nowoczesny wisiorek, ciekawa bransoletka ? to zawsze pasuje do stroju wieczorowego.

IMG_7701 kopia

Z upływem czasu srebro zmienia kolor i matowieje w kontakcie z powietrzem, zwłaszcza w wilgotnym klimacie. Ale patyna nadaje srebrnej biżuterii antyczny wygląd starego srebra i bardzo dobrze wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *