Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Bardzo często można spotkać się z zapytaniami rozgorączkowanych panów “Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?” Albo też posty na forum z kilkoma propozycjami i błaganiem o pomoc w wyborze tego jednego pierścionka. Czy to dobry sposób, aby się tego dowiedzieć? A może są pewne niepisane zasady, jakich trzeba przestrzegać kupując ten rodzaj biżuterii?

diament

Zasady są i to jasne, ale nie znaczy, że tego musimy przestrzegać. Aczkolwiek dobrze jest wiedzieć jak brzmi naczelna zasada kupowania pierścionka zaręczynowego:

“Pierścionek zaręczynowy musi być z diamentem, ponieważ diament to wieczny kamień, a miłość też jest przecież wieczna”.

Dzisiaj pierścionki z diamentami nie są drogie. Jeśli mamy zamiar kupić typowy pierścionek wykonany z żółtego złota z diamentem o masie 0,03 ct wydamy około 600 zł. Za pierścionek z brylantem o masie 0,05 ct wykonany z białego złota zapłacimy około 750 zł. Jednak, gdy chcemy pierścionek wykonany z połączenia białego i żółtego złota, albo z platyny, czy też z diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi trzeba liczyć się z wyższą ceną sięgającą nawet kilku tysięcy złotych.

img_prod8082_0_o

Jednak wciąż nie są to drogie pierścionki zaręczynowe. Zachowany jest tutaj jednak pewien standard, czyli złoto i diament lub brylant. Z powodzeniem jednak możemy znaleźć pierścionki zaręczynowe, które nie są wykonane z tych materiałów.

Wiele zachwytów zebrał najbardziej znany już pierścionek zaręczynowy świata, który otrzymała Angelina Jolie od Brada Pitta.

angelina12

Jak widać na zdjęciu ma on bardzo oryginalny kształt i formę. Wygląda pięknie, dostojnie, elegancko, drogo… ale jeśli ktoś nie zna się w ogóle na biżuterii nawet nie powie, że to pierścionek zaręczynowy.

Dzisiaj można znaleźć też pierścionki zaręczynowe wykonane ze srebra. Są one tańszą opcją standardowych wyrobów jubilerskich, ale wcale nie wyglądają gorzej. Nie trzeba się też sztywno trzymać reguły, że jedyny kamień pasujący do tego pierścionka to diament. Może to być szmaragd czy rubin.

pierścionek_zaręczynowy1

Kolejna zasada jakiej tym razem warto przestrzegać to gust partnerki. Wystarczy popatrzeć na dłonie kobiety, aby zobaczyć jaki rodzaj pierścionków ogólnie nosi. Jeśli są one cienkie, delikatne i nie rzucające się w oczy taki też powinien być pierścionek zaręczynowy. I tutaj pojawia się dygresja – ktoś mógłby myśleć, że skoro go stać to powinien kupić największy pierścionek jaki jest dostępny… Nie, nie, po prostu nie! Jeśli partnerka dobrze by się czuła w dużych pierścionkach to by takie nosiła. Gdy zaś wybiera małe i skromne pierścionek zaręczynowy również musi taki być, aby po prostu go z chęcią codziennie nosiła. Gdy zaś wybiera duże modele trzeba znaleźć większy gabarytowo pierścionek, w którym znajdzie się na przykład kilka kamieni szlachetnych, aby sam diament nas nie zrujnował.

Wiele modeli i rodzajów pierścionków znajdziesz na stronie: https://brylant.net/

Dwie podane zasady są podstawowymi, jednak warto pamiętać o tym, że kobiety mają bardzo różny gust i wcale nie muszą lubić diamentów czy też nosząc skromną biżuterię nie oczekują wielkiego pierścionka zaręczynowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *