Zegarek typu diver – dla kogo?

Szukasz zegarka, który sprawdzi się podczas pływania lub nurkowania? A może po prostu podoba Ci się design wodoszczelnych modeli? Niezależnie czy motywują Tobą walory użytkowe czy estetyczne, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym dokładnie przyjrzymy się zegarkom typu diver. 

Divery – zegarki dla każdego?

Na pierwszy rzut oka łatwo zauważyć, że zegarki typu diver mają niecodzienny design i ciekawe wzornictwo. Wszystkie modele – zarówno profesjonalne, jak i te inspirowane nimi, charakteryzuje duża czytelność tarczy w wymagających warunkach. Dodatkowymi atutami diverów są wielofunkcyjność i niezwykła wytrzymałość. Pierwotnie dedykowane nurkom, dzisiaj modele te są eleganckim dodatkiem podkreślającym casualowy styl. Elementem wyróżniającym zegarki diver jest pierścień obrotowy, który nadaje lunecie czasomierza wyrazistości i ułatwia pomiar czasu pod wodą. Nic więc dziwnego, że ludzie na całym świecie pokochali divery, które natychmiast stały się hitem sprzedaży dzięki swojej precyzji, funkcjonalności i ciekawemu designowi.

Zegarki typu diver, a profesjonalne divery

Divery należy podzielić na profesjonalne i modowe, ze względu na ich przeznaczenie. Co prawda każdy profesjonalny diver pełni wszystkie należyte funkcje, jednak nie każdy modowy zegarek typu diver może być używany do nurkowania. Nierzadko bywa, że stopień wodoszczelności w modowych zegarkach nie jest wystarczający do nurkowania, co przecież stanowi istotę tego typu czasomierzy. Jeśli zatem nie nurkujesz, ale podoba Ci się stylistyka diverów, spokojnie możesz wybrać model modowy.

Aby określić diver mianem profesjonalnego należy przede wszystkim określić jego poziom wodoszczelności jako minimum 200 m. Ten stopień szczelności zegarka pozwala na swobodne zejście z akwalungiem pod powierzchnię wody bez obaw o stan czasomierza. Profesjonalne divery posiadają również czytelną tarczę z dużymi indeksami i obrotowy bezel. Nieobojętne są też małe elementy poprawiające wodoszczelność, jak dekiel czy zakręcana koronka. Dla ułatwienia znalezienia odpowiedniego modelu wprowadziliśmy podział na kategorie: “zegarki typu diver” i “profesjonalne divery”.

Dlaczego warto kupić zegarek typu diver 

Zegarki typu diver wyróżnia ich niesamowita praktyczność, komfort użytkowania i niecodzienny design. Dzięki solidnej konstrukcji i precyzyjnemu wykonaniu, divery są cenione głównie przez mężczyzn. Noszenie tego typu zegarka bez wątpienia wpłynie na poziom Twojej pewności siebie, zdecydowania i zmotywuje do podejmowania nowych wyzwań.

Olbrzymim atutem diverów jest ich funkcjonalność. Tarcza została zaprojektowana w taki sposób, aby była doskonale czytelna pod wodą. Indeksy – duże i intuicyjne pozwalają na proste odczytanie godziny bez potrzeby wpatrywania się na zegarek. 

Czasomierze typu diver stanowią świetnie dopełnienie casualowych i eleganckich stylizacji, których nie powstydziłby się sam James Bond. Tak, w jednej z ostatnich ekranizacji, mogliśmy zobaczyć na nadgarstku bohatera jeden z modeli diverów. Jeśli chcesz poczuć się jak agent 007, zapoznaj się z naszą ofertą zegarków typu diver.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *