Obaku Denmark – piękno prostoty

Zegarki skandynawskie coraz częściej goszczą na naszych nadgarstkach. Minimalistyczne wzornictwo marek z północnej Europy zachwyca swoimi funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jednym z czołowych brandów pozostaje Obaku Denmark, którego modele łączą duński design z japońską filozofią.

Obaku Denmark, czyli harmonia

Duńska marka bierze swoja nazwę od jednej ze szkół Zen, założonej w 1661 u podnóża Góry Obaku. Według azjatyckiej filozofii najważniejsze jest osiągnięcie równowagi pomiędzy ciałem a umysłem. Poprzez odrzucenie zbędnych dodatków, będziemy potrafili dostrzec piękno otaczającego nas świata. Właśnie z takich idei wyrasta duńska marka. Twórcom brandu od samego początku towarzyszy przeświadczenie, że przedmioty powinny wzbudzać w nas poczucie spokoju i harmonii. Jak mówi jeden z założycieli firmy Christian Mikkelsen:

„Kiedy projektuję zegarek, myślę o nim jako o czymś znacznie większym, niż tylko samym urządzeniu do odmierzania czasu. Dla mnie doskonały zegarek powinien sprawiać przyjemność, kiedy się na niego patrzy, kiedy się go dotyka i nosi. Powinno to dostarczać emocji, które przemawiają do ludzi i dają wyraz ich osobowości”.

Skandynawskie zegarki Obaku pełne harmoni opatrzone zostały unikalnym logo przywodzącym na myśl japońskie Enso, czyli okrąg. Znak odnoszący się do tradycji Zen, symbolizuje skupienie na trwającej chwili. Nałożona na tarczy sygnatura, zachęca nas do życia w pełni. Bo co może być lepszym zaproszeniem do celebrowania kolejnych godzin życia niż zegarek?

Dążąc do prostoty

W zegarkach Obaku skandynawskie wzornictwo spotyka się z założeniami japońskiej filozofii. Czysta forma w postaci okrągłych i cienkich kopert zachwyca swoją elegancją. Na subtelnych tarczach zobaczymy neutralne kolory odnoszące się do malowniczych, skandynawskich krajobrazów. Spotkamy tu odcienie granatu, brązu, czy bieli. Stonowane kolory zostają niekiedy złamane złotą barwą, która nadaje całości prestiżowego wyglądu.

Duńskie zegarki wyrażają dążenie do prostoty oraz doskonałości. Znajdziemy tu zarówno ascetyczne modele pozbawione indeksów, jak i mieniące się w świetle wzornictwo z masy perłowej. Na uwagę zasługują czasomierze z ozdobnymi kamieniami. Subtelnie rozmieszczone na tarczy cyrkonie przypominają ścieżki w japońskich ogrodach. Taki design idealnie komponuje się z prostymi liniami zegarków.

Funkcjonalność

Zgodnie z myślą Zen, piękno łączy się z funkcjonalnością. Dlatego też każdy model wykonano ze stali szlachetnej oraz szafirowego szkiełka. Materiały te cechują się niezwykłą wytrzymałością, a także odpornością na zarysowania. Wodoszczelność na poziomie 3-5 bar zapewnia nam bezpieczne korzystanie z zegarka w codziennych warunkach.

Kwarcowy mechanizm gwarantuje niezawodną pracę i precyzyjne wyznaczanie czasu. Co ciekawe, w bateriach zegarków pozbyto się rtęci oraz ołowiu. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom produkty Obaku są przyjazne dla środowiska.

Przywiązanie do detalu daje wyraz w precyzyjnych wykończeniach czasomierzy. Bransolety w typie mesh oraz skórzane paski, zachwycają jakością wykonania. Przekłada się to na lekkość modeli, dzięki czemu nie powodują one poczucia zmęczenia nawet po całym dniu użytkowania. Gęsta plecionka nadaje całości biżuteryjnego charakteru, podkreślając szyk modeli. Zastosowane w mocowaniach zapięcia, zapewniają wygodne ściąganie i zakładanie czasomierza z nadgarstka.

Spersonalizowane zegarki

Zegarki Obaku to niepowtarzalne modele tworzone z pasji do piękna. Na dekielku każdego czasomierza, znajduje się grawer informujący o imieniu i nazwisku projektanta, który odpowiadał za wygląd modelu. Taki koncept sprawia, że posiadany przez nas zegarek nabiera indywidualnego charakteru. Od teraz każdy ma szansę nosić na nadgarstku małe dzieło sztuki, stworzone przez najsławniejszych na świecie designerów – Christiana Mikkelsena i Lau’a Liengård Ruge’a.

Piękno w zasięgu ręki

Wysoki standard wykonania i prosta elegancja sprawiają, że duńskie modele cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Małe rozmiary kopert dobrze wpasują się w formalne oraz casualowe stylizacje. Obaku przypadnie do gustu osobom pragnącym otaczać się tym co wyjątkowe i niepowtarzalne. Inspirowane filozofią Zen zegarki, pozwalają dostrzec wartość każdej sekundy przepływającego czasu.

Dodatkową zachętą pozostaje atrakcyjna cena względem jakości produktów. Za przystępne pieniądze możemy otrzymać zegarek, który będzie towarzyszyć nam we wszystkich codziennych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *