Biżuteria artystyczna

Biżuteria nie musi być tradycyjna. Czasami mamy bardzo proste ubrania, które chcemy czymś przełamać. Wtedy na pewno ciekawa biżuteria nam w tym pomoże. Jednak, jeśli chcemy się zdecydowanie odróżniać o wiele lepsza będzie biżuteria artystyczna niż coś z kolekcji jubilerskich sklepów sieciowych. Ale niektóre sklepy już doceniły walory biżuterii, która jest ręcznie robiona i też ma taką w swojej ofercie.

RTEmagicC_oryginalne11.jpg

Naszyjnik Duffy’s Odyssey z diamentami i zambijskimi ametystami.

Co prawda taka biżuteria jest droższa niż ta produkowana masowo, ale z pewnością warto ją mieć choćby ze względu na to, że jest niepowtarzalna. Rzadko się zdarza, aby powstały dwie identyczne sztuki biżuterii.

Jak dbać o biżuterię artystyczną?

Przede wszystkim bardziej niż o tę produkowaną masowo, ponieważ jest ona wykonywana ręcznie i nie jest tak wytrzymała jak ta produkowana przez maszyny. Trzeba ją zdejmować nawet do mycia rąk (pierścionki, bransoletki) a tym bardziej do kąpieli (naszyjnik, kolczyki). Nie można też spać w biżuterii, bo szybciej się zniszczy lub my ją przypadkiem przekręcając się  podczas snu uszkodzimy. Kolejna kwestia to w jakich warunkach nosimy biżuterię. Naturalne kamienie blakną od silnego słońca czy sztucznych promieni np. solarium. Warto zawsze zdejmować biżuterię przed treningiem. Taką biżuterię warto przechowywać w drewnianych kasetkach, ponieważ można je zamknąć i nie wnika w nie światło. Powinno się trzymać każdą sztukę biżuterii w osobnym plastikowym woreczku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *