Jak nosić zegarek?

Pytanie niby banalne…. ale w sumie jak nosić zegarek? Prawa czy lewa ręka? A może wersja w pierścionku czy naszyjnik? Przede wszystkim zegarek powinien być dopasowany do nas, naszej ręki czy stylu ubierania. Dopiero wtedy możemy zacząć go nosić.

Jeśli wybierzemy wersję naręczną dobrze jest wiedzieć dlaczego zegarek nosimy na lewej ręce. Przede wszystkim dlatego, że koronki w większości modeli zamieszczono po prawej stronie zegarka. Dużo łatwiej jest nam przestawić sobie zegarek sięgając do koronki prawą ręką. Chyba, że jesteśmy lewo ręcznie, wtedy usprawiedliwione jest noszenie zegarka na prawej ręce. Ale na pewno warto go założyć na rękę, na której nie będzie nam przeszkadzał. Gdy piszemy prawą ręką to jest pewne, że będzie nam wadził podczas notowania czy obsługi myszki od komputera. Dlatego dobrze jest go założyć na rękę przeciwną.

1untitled-3_copy_620

 

Można znaleźć też mnóstwo przedziwnych wariacji na temat zegarka jak naszyjniki czy pierścionki. Jednak to już jest wybryk mody. Zegarki kieszonkowe znane są od kilkudziesięciu lat, ale wersje pierścionkowe pojawiły się dopiero kilka lat temu. Nie są brzydkie, ale też nie stanowią tradycyjnego zegarka, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.

zegarek_pierscionek_1

Nie można też odmówić zegarkom w naszyjniku ich urody, bowiem prezentują się niezwykle ciekawie.

zegareklato2

 

Jednak do czego można nosić takie wymyślne zegarki? Do wszystkiego oprócz kreacji związanych z przestrzeganiem wymogów dress code. Na bal czy spotkanie biznesowe raczej nie są to dodatki wskazane. Ale do codziennych ubrań jak najbardziej. Zegarki naręczne pasować będą na rozmowę o pracę czy ważną konferencję. Jednak na przyjęcia już nie pasują. Nie chcemy przecież, aby ktoś pomyślał, że nam się śpieszy.

Każdy zegarek z powodzeniem można nosić na co dzień do większości stylizacji: eleganckich, casual, swobodnych. Obojętnie jaki styl jest nam blisko i tak zawsze jakiś model zegarka nam będzie pasował. Dodatkowo ogromny wybór zegarków znajdziesz na stronie autoryzowanego sprzedawcy zegarek.net!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *