Seiko Street Fighter V – najnowsza kolekcja inspirowana kultową japońską grą!

Zapewne znasz kultową grę Street Fighter. Nasza kolekcja Seiko Street Fighter V  została stworzona z myślą nie tylko o fanach japońskiego klasyka, ale też o wszystkich, którzy cenią sobie oryginalny design.

Uliczny Wojownik powraca w nowym wydaniu – poznaj naszą kolekcję Seiko Street Fighter V

Street Fighter jest z pewnością dobrze znana każdemu fanowi gier. Pierwotnie, w 1987 roku została wydana przez japońskiego producenta gier Capcom Company jako gra zręcznościowa. Popularna gra dała początek całemu gatunkowi gier walki i zaowocowała wieloma sequelami i spin-offami. Szacuje się, że od czasu premiery, sprzedano 44 miliony egzemplarzy!

Każda postać w grze jest zaopatrzona w unikatowe umiejętności, które pozwalają na tworzenie kombinacji ruchowych typowych dla danego osobnika. Teraz i Ty możesz mieć swojego ulubionego wojownika u boku! Nasza najnowsza kolekcja zegarków Seiko 5 Sport Automatic składa się z modeli stworzonych w oparciu o główne postaci: Ryu, Ken, Chun-Li, Guile, Zangief i Blanka.

Biały SRPF19K1 “Ryu” 

Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF19K1 lub „Ryu” to klasyka gatunku. Model został zaprojektowany na wzór japońskiej linii judo. Czarno-czerwony element na tarczy zegarka ma przypominać rękawice sparingowe Ryu. Fani gry zauważą również nawiązanie do charakterystycznego ataku zwanego „Hadouken”, które to zostało umieszczone na deklu wyświetlacza, w postaci wzoru kombinacji przycisków. Ponadto, na tarczy zegarka widnieje mnóstwo ulepszeń, jak japoński napis przy godzinie 9:00 czy prostokątne indeksy. Zwieńczeniem modelu jest biały, płócienny pasek, który został pokryty skórą. Tekstura materiału jest inspirowana strojem do judo.

Czerwono-czarny SRPF20K1 “Ken” 

Kolejnym modelem z serii jest Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF20K1, nazywany „Ken”. Inspiracją do stworzenia zegarka był partner treningowy Ryu. Klasyczne indeksy zostały zastąpione wzorami kół, trójkąta i prostokąta, które nawiązują do koszuli Kena, podobnie jak koperta zegarka. Czerwony mundur postaci przypomina też podszyty skórą pasek, a także czarno-czerwone wstawki na bezelu.

Model posiada również grawer na deklu z sekwencją ruchów postaci Kena odnoszących się do jego charakterystycznego uderzenia „Shoryuken”. Złota koronka i luneta to nawiązanie do złocistej fryzury postaci.

Granatowy SRPF17K1 “Chun-Li”

Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF17K1 lub „Chun-Li”. Model inspirowany chińskim jedwabnym strojem Chun-Li.

Niebieski kolor tarczy to odniesienie do sukienki Chun-Li, podobnie jak bezel z żółtymi cyframi rzymskimi. Oryginalne, stalowe indeksy imitują bransoletki postaci. Nadruk na deklu to kombinacja ruchów dla charakterystycznego dla Chun-Li  manewru „Spinning Bird Kick”. Fakturowany pasek ze skóry aligatora to dopełnienie elegancji modelu. Kobaltowy pasek posiada bowiem motyw smoka na wewnętrznej podszewce.

Czarno-oliwkowy SRPF21K1 “Major Guile”

Pokaźny biceps, olbrzymi tatuaż z flagą Stanów Zjednoczonych i charakterystyczna fryzura to cechy wyróżniające Majora Guile. Tarcza modelu jest w kolorze oliwkowym, a czarna powłoka obudowy została specjalnie opatentowana przez firmę Seiko. Na deklu widnieje groźny grawer ruchu postaci – „Sonic Boom”.

Militarny design jest wzbogacony o cyfry arabskie na cyferblacie, które przypominają styl zegarków polowych. Na godzinach 6 i 9 widnieją odpowiednio: naszywka z samolotem Guile’a i nieśmiertelnik, który Major otrzymał od Charliego Nasha. Zwieńczeniem modelu SRPF21K1 jest ciemnobrązowy skórzany pasek, który został uzupełniony białymi szwami.

Żółto-czerwony SRPF24K1  “Zangief”

Zangief to bez wątpienia jedna z najodważniejszych postaci w świecie ulicznych wojowników. Ciemnoczerwona tarcza posiadająca falujący wzór, nawiązuje do charakterystycznego ruchu Zangiefa – „Cyclone Lariat”, a koperta została zwieńczona złotym PVD. Wzbogacony z unikatowe ćwieki bezel to odniesienie do złotego pasu mistrzowskiego Zangiefa. Lupa umieszczona nad datownikiem to wisienka na torcie modelu SRPF24K1. Całość uzupełnia parciany pasek w kolorze żółto-czerwonym.

Zielono-żółty SRPF23K1 “Blanka”

Blanka – postać z dżungli – to kolejna inspiracja do stworzenia limitowanej serii zegarków Seiko 5 Sports Street Fighter. Utrzymany w pomarańczowo-zielonej kolorystyce model SRPF23K1 świetnie oddaje dziką naturę postaci. Koperta modelu jest w kolorze czarnym, a cyferblat został wyposażony w wirujący wzór, który odnosi się do ataków postaci. Wzór błyskawicy to nawiązanie do jej charakterystycznego ruchu – „Electric Thunder”. Model Blanka posiada zielono-pomarańczowy pasek NATO.

Wykonanie modeli Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition

Kolekcja Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition obejmuje sześć modeli zegarków. Ilość sztuk z danego modelu to 9999 na cały świat. Wymiary kopert to: szerokość – 42,5 mm i grubość – 3,3 mm. Mechanizm z automatycznym naciągiem 4R36 firmy Seiko oparty na 24 kamieniach pozwala na nienaganne działanie zegarków. Został on wyposażony w 41-godzinną rezerwę chodu. Ponadto, możliwe jest ręczne dokręcanie werka. Wszystkie zegarki posiadają przezroczyste dekle z wygrawerowanym numerem modelu i są wodoodporne do 10 barów.

Więcej informacji o nowych modelach Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition: https://www.zegarek.net/przewodnik/aktualnosci/nowa-kolekcja-seiko-street-fighter-v-inspirowana-kultowa-japonska-gra.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *