Biżuteria sztuczna a prawdziwa

Czasami wydaje nam się, że biżuteria sztuczna to lepszy zakup, ponieważ za tą samą cenę co biżuterię wykonaną z metalu szlachetnego można kupić kilka przedmiotów. Jednak czy naprawdę warto kupować biżuterię sztuczną? A może lepiej jest kupić jeden a porządny łańcuszek ze złota?

Biżuteria sztuczna
Biżuteria sztuczna

Jeśli kupujemy biżuterię tak zwanie na “jeden raz” faktycznie może się wydawać, że biżuteria sztuczna będzie świetna. Jednak gdy kupujemy coś z myślą o tym, że ubierzemy to kilka razy lepiej zastanowić się nad biżuterią wykonaną z lepszych jakościowych materiałów. Nie zawsze różnice cenowe są duże! Zdarza się nawet, że bogato zdobiona biżuteria sztuczna będzie kosztować więcej niż prawdziwy złoty łańcuszek.

Gdy marzy nam się gruba bransoleta zdobiona wielkimi kolorowymi kamieniami musimy liczyć się z wydatkiem ponad 100 złotych. Jednak za tę samą kwotę możemy kupić porządną bransoletkę ze srebra z cyrkoniami. Z kolei wszystkie pierścionki w kolorze srebra lub złota kosztują tyle samo co prawdziwy srebrny pierścionek. A te malowane na kolor niestety po dwóch tygodnia zetrą się do brzydkiego koloru miedzi. Srebrny pierścionek na zawsze pozostanie już srebrny.

Jeżeli dobrze poszukamy możemy znaleźć srebrne pierścionki za 30 złotych, łańcuszki za 50 złotych i ozdobne bransoletki za 70 złotych. Jeśli chodzi o złoto tu ceny zwykle zaczynają się od 200 złotych. Ale czy warto wydać na biżuterię sztuczną kilkadziesiąt złotych, aby ponosić ją dwa tygodnie? Nie lepiej przez te kilka tygodni nie kupować nic i kupić sobie coś ze srebra lub złota?

Warto jeszcze dodać, że używana biżuteria sztuczna bardzo szybko traci na wartości. Z kolei ceny srebra i złota utrzymują się na podobnym poziomie od lat. A to, że nie niszczeją z biegiem czasu oznacza, że można je komuś oddać w prezencie lub schować do kuferka i wyciągnąć po paru latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *