Zegarki w stylu minimalistycznym -na którego producenta warto postawić?

Styl minimalistyczny charakteryzuje się celowym ograniczeniem zbędnych elementów. Swoją genezę odnajduje w filozofii i odnosi się do życiowych potrzeb i wymagań. Dopiero z czasem przełożył się na aspekty estetyczne, a dziś nurt ten znany jest w każdej możliwej dziedzinie życia: od wystroju wnętrz i architekturę, aż po sztukę i modę. Minimalizm kojarzony jest przede wszystkim z prostotą i elegancją, oraz oczywiście ze Skandynawią. interesuje cię zakup zegarka właśnie w takim stylu? Sprawdź nasze zestawienie i odkryj markę, której warto zaufać!

Czasomierze ze Skandynawii - umiar i prostota w najlepszym wydaniu.

Na myśl o Skandynawii najczęściej przychodzą skojarzenia związane z nowoczesnością, swobodą i..rowerami. Skandynawia jest także miejscem, gdzie popularne jest łączenie innowacyjnych technologii z zamiłowaniem do natury i harmonii. Tak dzieje się również w przypadku tamtejszych producentów zegarków, które uważane są za najlepsze w swoim minimalistycznym stylu. To urządzenia wyróżniające się subtelnymi kolorami, których design często odwołuje się do morza i roślin. Tarcze tamtejszych modeli są proste, ale nie banalne - najczęściej ozdobione jedynie indeksami. Skandynawskie marki znane są ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska, inspirowanie się filozofią i naturą oraz dbaniem o najdrobniejszy detal w produkowanych urządzeniach. Całość przekłada się na kolekcje, które śmiało można nazwać światowej klasy cudami zegarmistrzostwa. 

Nowoczesność i harmonia natury, czyli marka Skagen.

Firma Skagen powstała w roku 1989, kiedy to para Henryk i Charlotte Jorst postanowili stworzyć własną linię czasomierzy, które będą nie tylko piękne, ale także solidne. W początkowym okresie działalności marki zegarki produkowane były w USA, gdzie założyciele zamieszkali kilka lat wcześniej. Dopiero po 9 latach udało się otworzyć studio w Danii, gdzie rozpoczęto aktywną dystrybucję urządzeń na całą Europę. Swoją nazwę firma zaczerpnęła od małej wioski rybackiej na północy kraju. Miejscowość ta była również inspiracją do stworzenia zegarków, których design odwołuje się do nieskazitelnej natury i harmonii.

Zegarek Skagen HOLST SKW6608

Styl minimalistyczny jest w tym przypadku odzwierciedleniem synergii z duchem Dalekiego Wschodu, którą zauważyć można przede wszystkim w japońskich mechanizmach. Zamiłowanie do przyrody uwydatnione jest natomiast w oszczędności energii, dzięki czemu nie ma tu konieczności częstej wymiany baterii. Za sprawą ogromnego zaangażowania projektantów, zegarki Skagen odniosły prawdziwy sukces. Marka stworzyła również serię świetnych urządzeń sportowych - Smartwatchy hybrydowych Skagen Connected. Oferta klasyków tej firmy składa się głównie z modeli na paskach ze skóry lub bransoletach typu mesh. Ich estetyka utrzymana jest w stonowanych, jednolitych kolorach, a minimalistyczne cyferblaty mają najczęściej indeksy liniowe bądź arabskie. Niektóre z czasomierzy urozmaicono również subtarczami, które wkomponowane w najlepszym stylu w żaden sposób nie przekombinowują całości. Warto dodać, że urządzenia marki Skagen są dostępne w bardzo przystępnych cenach.

Zegarek Skagen FALSTER 3 SKT5200

Bering - z inspiracji do arktycznej natury.

Bering to duńska marka, której założycielem jest zakochany w Arktyce Michael Witt Johansen. Jego ojciec był znanym podróżnikiem, który poświęcił ponad 25 lat swojego życia na odkrywanie tajemniczej Grenlandii i Wysp Owczych. Pracował tam jako rybak, a po pracy raczył swoją rodzinę wspaniałymi historiami i anegdotami, które po latach stały się dla jego syna inspiracją i wskazówką życiowej drogi.

Drugim punktem zapalnym dla Michaela był wyczyn jego przyjaciela, René Kaerskova, który wykonał niesamowity skok ze spadochronem na Biegun Północny w celu zwiększenia społecznej świadomości na temat globalnego ocieplenia. Wysłał on wtedy przyjacielowi zdjęcie, które zainspirowało go do podjęcia zdecydowanych kroków w kierunku własnego biznesu. Tak właśnie powstały czasomierze Bering, nad którymi Michael Witt pracował wraz z byłym wspólnikiem, Larsem Gramem- Skjønnemannem. Firma początkowo nosiła nazwę Bering Design Concept i była ukłonem w stronę znanego duńskiego żeglarza, Vitusa Beringa. Styl producenta to połączenie fascynacji piękną i nieskazitelną naturą Arktyki (jak zresztą wskazuje napis „inspired by arctic beauty”) oraz nowoczesną, duńską.

Zegarek Bering Classic Sapphire  17140-307

Zegarki Bering charakteryzują się przede wszystkim solidnym wykonaniem, minimalistycznym podejściem do estetyki i harmonijnym wykończeniem. Można to zauważyć m.in. na tarczach urządzeń: są w ujednoliconych kolorach, urozmaicone zgrabnymi indeksami, często dodatkowo ozdobione jedynie słonecznym szlifem. Oferta tej marki proponuje także modele, których tarcze zawierają jedynie wskazówki. Wszystkie czasomierze Bering są oczywiście wyposażone w niezawodny mechanizm kwarcowy, utwardzane szkło szafirowe, a wykonane ze stali szlachetnej bransolety oraz koperty są dokładnie wypolerowane. Warto dodać, że producent nie jest obojętny wobec zagrożeń środowiska i aktywnie działa na rzecz ochrony naszej planety. Jeżeli szukasz minimalistycznego zegarka, ta marka z pewnością zasługuje na twoją uwagę.

Zegarek Bering Classic Sapphire 33441-307

Czasomierze Obaku - skandynawski minimalizm vs ideologia zen.

Marka Obaku zaczerpnęła swoją nazwę z filozoficznego nurtu zen, który stworzony został w 1661 roku u podnóża popularnego szczytu Obaku. Zakłada on osiągnięcie całkowitej harmonii duszy i ciała. Jego celem jest wsparcie w skupieniu się na tym, co naprawdę ważne. Odrzuca konsumpcjonizm, a pochwala prostotę i poszukiwania sensu istnienia. To filozofia kojarzona przede wszystkim ze spokojem i prawdą na temat prawdziwej istoty człowieka. Marka Obaku odwołuje się do niej nie tylko w nazwie, ale także w logo, które nawiązuje do kręgu życia zen. Rześki i silny umysł otwiera drogę dla kreatywności i pomysłowości. Projektanci Christian Mikkelsen oraz Lau Liengard Ruge postawili na synergię skandynawskiego minimalizmu i azjatyckiej filozofii, co przyczyniło się do wielkiego sukcesu w zegarmistrzowskim świecie.

Zegarek Obaku Denmark GRAN - AMBER - Christian Mikkelsen V196GUVLRN

Jak mawiają specjaliści, czasomierze Obaku to prestiż i klasa sama w sobie. Faktem jest, że zegarki utrzymane w minimalistycznym stylu wyglądają na bardziej luksusowe, niż te o skomplikowanym wzornictwie. Powiedzenie „mniej znaczy więcej” jest tutaj niezwykle trafne, a przełożenie jakości nad ilość czyni modele Obaku wyjatkowymi i popularnymi. Urządzenia te są wyposażone w niezawodne mechanizmy kwarcowe lub solarne, które kryją się w stylowych kopertach ze stali szlachetnej. Przy godzinie dwunastej zawsze mieści się logo firmy. Każdy czasomierz z tej manufaktury jest ponadczasowy i przykuwający uwagę, mimo swojej prostoty. 

Zegarek Obaku Denmark BRINK - CHARCOAL - Aros Design House V248GXBBMB

Strand by Obaku -klasyczne i minimalistyczne zegarki z Danii.

Strand by Obaku jest młodszą siostrą wspominanej już firmy Obaku. „Strand”, czyli po duńsku „plaża” nie bez powodu pojawia się w nazwie tej kolekcji. To właśnie liczące 7000 km duńskie wybrzeże stanowi główną inspirację projektów marki, które kojarzą się z harmonią i naturą. Idea tego producenta odwołuje się do nowoczesnego stylu życia i pierwotnej natury. Wieloletnie doświadczenie przy projektowaniu czasomierzy sprawiło, że Obaku postawiło w nowych modelach na połączenie minimalizmu z innowacyjnością. 

Zegarek Strand S701GDBLMB

Strand na pierwszym miejscu stawia dobrą zabawę. Zegarki z tej linii cechują się różnorodną, ale stonowaną kolorystyką przy jednoczesnym zastosowaniu ciekawych zdobień w formie kwiecistych motywów i indeksów w formie kryształów. Kolekcje w swoich nazwach odwołują się do morza i natury. Stylowe, zgrabne koperty mają tutaj zazwyczaj okrągły kształt, a zamieszczone są na stalowych bransoletach: ogniwowych, bądź typu mesh. Niektóre z modeli posiadają także datowniki, a dla sympatyków prawdziwej prostoty firma proponuje urządzenia wyposażone w tarcze zawierające jedynie indeksy liniowe. Każdy fan eleganckich zegarków znajdzie w ofercie tego producenta coś dla siebie. Marka Strand delikatnie łamie dotychczasowe kanony, zachęca do swobody i zabawy. Warto dodać, że zegarki tej firmy dostać można w naprawdę korzystnej cenie.

Zegarek Strand S701GDCBMC

Minimalizm ze Szwecji, czyli marka Triwa

“Transforming the Industry of Watches” - to motto jest z marką Triwa od samego początku, czyli od roku 2007. Ten szwedzki producent wprowadził na rynek zegarmistrzowski prawdziwy powiew świeżości, a wszystko to za sprawą czwórki przyjaciół - założycieli firmy. Czasomierze ich projektu miały przełamać dotychczasowe konwencje związane z postrzeganiem zegarków poprzez pryzmat statusu majątkowego. Aktualnie studio marki znajduje się w Sztokholmie i liczy około 30 osób. Triwa znana jest ze świetnych kampanii marketingowych oraz społecznych, w których zwraca uwagę przede wszystkim na współczesne problemy naszej planety.

Zegarek Triwa BRONZE FALKEN GUN MESH  FAST125-ME023412

Czasomierze marki Triwa w niebanalny sposób łączą prostotę skandynawskiego minimalizmu z klasyczną elegancją. Swój oryginalny wygląd zawdzięczają przede wszystkim regularnym kolaboracjom z nowoczesnymi twórcami i artystami. Niezwykle popularne są tutaj modele na paskach z ekologicznej skóry bądź delikatnych bransoletach typu mesh. Nieprzekombinowana kolorystyka i wzornictwo, które często odwołują się do stylu vintage sprawiają, że urządzenia Triwa są nie tylko świetnym dodatkiem codziennym, ale także doskonałym dopełnieniem bardziej oficjalnych stylizacji. 

Zegarek Triwa LOCH FALKEN FAST104-CL010217

Zegarki w stylu minimalistycznym - skandynawskie cuda!

Nie trudno zauważyć, że to właśnie Skandynawia jest mistrzem w produkcji minimalistycznych czasomierzy. Nic w tym nadzwyczajnego, bowiem ideologia ta krąży we krwi jej mieszkańców od setek lat. Dzięki temu, że skandynawskie marki podchodzą do filozofii minimalizmu z dużym dystansem, tworzą produkty innowacyjne i niezwykle kreatywne. Jeżeli szukasz zegarka właśnie w takim stylu, to któraś z powyższych marek z pewnością spełni twoje oczekiwania, a wybrany czasomierz będzie ci wiernie służył przez wiele lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *